Copyright 2008 © Lüleburgaz
Ufuk Güler Fotoğraf Sanatçısı

Hakkımızda


UFUK GÜLER’E GÖRE FOTOĞRAF

Fotoğraf; nefes almak gibi birşey… Bazen keyifli, bazen zor, bazen tatsız, bazen doyumsuz… Ama asla onsuz…

Fotoğraf; kimine göre resmi belgeler için çekilmek zorunda olduğu vesikalık pozlar, kimine göre doğum günü, yılbaşı v.b. eğlence anlarında çekilmesi gereken anlar, kimine göre eş,dost,akraba ile birlikte aynı yere gülümseyerek piiiyyynniiirrrr demek :p kimine göre gösteri ve hava atma kriteri, kimine çevre ve ortam sağlama aracı, kimine göre hatun tavlama aracı, kimine göre keyif, kimine göre özgürlük, kimine göre ise yaşam biçimi…

(Bana göre mi? Nefes almak gibi birşey… Bazen zorlandığım, bazen tat alamadığım, bazense tadına doyamadığım…

Ama sanırım en önemlisi onsuz olamadığım ve onsuz olmak istemeyeceğim ender şeylerden biri olması 🙂

Ufuk Güler’den Evleneceklere Tavsiyeler…

Başlı başına bir heyecandır evlilik. Tarih yaklaştıkça katsayısı artan tatlı bir gerginliktir de aynı zamanda. Öyle ya! Her gün başına gelmiyor insanın. Oysa ne kadar çok dikkat edilmesi gereken husus vardır bilseniz.

Gelinler düğünün yapılacağı salona girene kadar gün boyu rahat bir ayakkabı tercih etmelidir mesela. Düğün gecesi giyilecek ayakkabı uzun süre önce satın alınmalı, defalarca ve uzun süreli denenmeli, bütün gece ayak ağrısı çekmek istemiyorsak elbette.

Düğün günü koyu renkli içecekler (kırmızı şarap,vişne suyu,kola vs..) yerine kuruyunca leke bırakmayan (su, beyaz şarap, gazoz vs…) içecekler tercih edilmeli. Sulu, salçalı ve çok yağlı yemeklerden uzak durmaya çalışılmalıdır mesela. Lisede hocalarımız boşuna söylememiş “matematik hayatın her alanında lazım” diye.

İşte size basit bir örnek 200 kişilik bir düğünde her konukla yalnızca 2 dakika ilgilenseniz 200×2/60= 6.6 saat eder ki eğer düğününüzün sabaha kadar sürmesini planlamıyorsanız konuklarınıza onların gelmesinden duyduğunuz mutluğu sıcak bir gülümseme ve en fazla bir cümle ile ifade edin. Aksi takdirde birçok konuğunuzu görememe tehlikenizi göz ardı etmeyin. Düğün gününü planlarken realist davranın! Kağıt üzerinde 2 saat gibi görünen kuaför süresi kolay kolay 4 saatin altına düşmez örneğin.

Lüleburgaz trafiğinin de öngörülemeyen bir zaman aldığını hesaba katın. Ama ne olursa olsun sakın gerilmeyin çünkü o düğün siz olmadan asla başlamazJ İlk dansınızı mutlaka prova edin. Mümkünse birkaç saat de olsa dans dersi alın. Heyecanlandırmak gibi olmasın ama o an bütün gözler üzerinizde olacak. Bu mutlu, heyecanlı, gergin ve telaşlı gününüzde sizi asist’e etmekten onur duyarız. Unutmayın ailenizin en yaşlı üyesi en fazla 30 bilemediniz 40 düğünde bulunmuştur.

Biz yılda en az 200 çiftin düğününü en önden izliyoruz Fotoğraf ve video konusuna gelince merak etmeyin o zaten bizim işimiz, hallederiz…

FOTOĞRAF SANATÇISI UFUK GÜLER GÜLÜMSEYİN ÇEKİYORUZ……..